top of page

Nyomtatási segédlet

MTL-2232313-R_-_2015-02-02_6D.jpg
unnamed_edited.png

Tisztelt Hölgyem / Uram! Tisztelt Kolléga!

 

Az Ön által kézhez kapott felvilágosító anyag elsősorban – de nem kizárólag – gyermekek számára készült. A csomag visszatérő eleme egy nyolc képből álló plakátsorozat, amelynek részletgazdag, szimbolikus ábrái tudatosan lettek megtervezve. Céljuk, hogy a várakozás alatt lekössék a gyermek figyelmét, oldják a szorongást, illetve hogy óvodákban, iskolákban, rendelőkben prevenciós eszközként is működjenek – különösen, ha a gyerekek rendszeresen találkoznak velük. A plakátsorozat a leggyakoribb fogászati helyzeteket mutatja be – az első vizsgálattól a szűréseken át egészen a súlyos problémák kezeléséig.

A képek sorrendje didaktikusan épül fel:

• Az 1. plakát az ideális állapotot mutatja.

• A 2–4. plakátok az elhanyagoltság különböző szintjeit ábrázolják.

• Az 5. a menthetetlen fog eltávolítását szemlélteti.
     (Persze a foghúzás elkerülhető, nem mindegy miért kell a rendelőt felkeresni.
      A4. plakát után jöjjön inkább a 6.! Természetesen az 5. kép nem “ugorható át”, de időben érkezéssel még elkerülhető, “kivédhető”!)

• A 6–7. lépésről lépésre mutatja be a megmentés folyamatát (pl. fúrás, tömés).

• A 8. plakát a sikeres helyreállítást és a rendszeres fogápolás fontosságát hangsúlyozza.

 

A képeken szereplő fogászati eszközök (szonda, tükör, fogó, fúró stb.) ismerőssé válnak a gyermek számára, csökkentve ezzel az ismeretlentől való félelmet. A sorozat szimbolikus képi világa (pl. a szájüreg mint égbolt, a nyál mint tenger) a gyermekek fantáziájára épít, miközben egységes vizuális rendszert alkot, amely segíti a megértést és az élményszerű tanulást. A plakátok részletes leírását a „Prevenciós csomag – Plakátok magyarázattal” alpontra kattintva találja.
 

Üdvözlettel:

Dr. Belléncs László

Fogszakorvos

FOGÁSZATI FELVILÁGOSÍTÓ

PLAKÁTSOROZAT

A sorozat 8 egymásra épülő plakátból áll.A már jelzett sajátos szimbólumrendszer (nyál, mint „tenger”, szájüreg, mint „ég”, fogíny, mint „felvonulási terület”) ábrázolja a „fognyüvő manók” fogak elleni támadását, majd a „manószakember”, azaz a fogorvos ellentámadását, amellyel képes legyőzni a mindig lesben álló gonosz manókat.

 

A plakátokat kísérő szövegek, a rajzokat alátámasztva, közérthetően megfogalmazott tanácsok segítségével a fog- és szájápolás fontosságára, azaz a fogazat épségének megőrzésére ösztönöznek. Megfigyelhető a fogkefének a képi tartalomhoz kapcsolódó „hangulatváltozása”.

Töltsd le 
most!

bottom of page